Ny kurs: SEO på Toppen – i Zell am Seo
Äntligen kan vi gå ut med nästa vinters stora nyhet – SEO-skola i alperna!
Funderar ni på hur ni ska nå toppen? Vill ni också stå högst upp och njuta av utsikten över position 2-100? Såhär i slutet av skidsäsongen ser vi redan fram emot nästa och vi vill bjuda in er till nästa års höjdpunkt! SEO-skola i den kända orten Zell am Seo!
Programmet ser ut som följer:
- I liftarna kommer vi att fokusera på hur ni kommer uppåt i rankingen och därmed når toppen.
- I nedförsbackarna kommer vi att belysa riskerna med att falla ur sökresultaten och hur fort det kan gå om man inte håller sig till de riktlinjer som finns.
- Off-page kommer vi att utforska i off-pisten och hitta hur vi kan hitta länkar tillbaka till pisten.
Våra reseledare och utbildare:
Maria på Slalom och SEM (Ski Efficiency Marketing)
Erik på Snowboard och SEO (Snow Empowerement Optimisation)
Anna-Karin på Pulka och CPO (Cost Per Olycka)
Efter en heldag i backarna njuter vi självklart av god öl och glühwein på After-SEO i närmaste bar!
Pris: 79000 kr – exklusive resa och logi. Som bonus ingår en timmes PPC-rådgivning med Gabriella och en timmes SEO-rådgivning med Johanna.
Köper ni till after-seo tillägget för 5000 kr per tillfälle får ni sitta vid Niklas bord på After-SEOn och får ta del av hans livserfarenheter från alla hans år i branschen!
Det kommer även finnas möjlighet att åka på dagsutflykter till den närliggande orten St Analytics.







